Nasza Oferta


Strona główna » Atrakcje » Polscy Tatarzy

Vouchery prezentowe


Podaruj swoim bliskim wyjątkowy prezent!
Proponujemy zakup voucherów prezentowych na dowolne usługi oferowane przez nasz hotel.

Zadzwoń i dowiedz się więcej: +48 726 888 828

Polscy Tatarzy

Tatarzy to jedna z najciekawszych mniejszości etnicznych w Polsce. Odrębna kuchnia, religia i tradycje ale wspólna od setek lat historia, tworzą niesamowicie interesującą atrakcję. W Polsce żyje ok. 5 tysięcy tatarów, a największe skupisko to województwo podlaskie, w którym również znajdują się dwa zabytkowe meczety – w Bohonikach i Kruszynianach.
Natomiast w Lipowym Moście często gościmy polskich Tatarów, którzy opowiadając o swoich tradycjach, odkrywają tajemnice tatarskiej kuchni, podczas wyjątkowych warsztatów kulinarnych. Każdy z Państwa ma możliwość wzięcia udziału w tym niecodziennym pokazie i poznania smaków tatarskich, w tym przepisu na najbardziej popularne danie zwane pierekaczewnik.

IMG_4811

Dodatkową atrakcją będą z pewnością pokazy konne jazdy tatarskiej, z widowiskowym łucznictwem konnym. Dużą popularnością cieszy się również pokaz szermierki z wykorzystaniem XVII wiecznych technik bojowych przy użyciu szabli tatarskiej i husarskiej.

OFERTY SPECJALNE

MAPA DOJAZDU

PROGRAM REGIONALNY

Program Regionalny

KONTAKT

Lipowy Most - Golf Park
Borki 29, 16-030 Supraśl
Recepcja tel. +48 730 731 732 tel. +48 85 749 12 71 fax +48 85 688 68 48
Serwis internetowy www.lipowymost.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.